W środowy poranek grupa ponad 50 osób z naszej parafii wyruszyła autokarem z Nowej Jastrząbki w kierunku Jeziora Czorsztyńskiego, które miało być pierwszym punktem naszego wakacyjnego wyjazdu.

Na zaporę dotarliśmy przed godziną 11.00 i tam podziwialiśmy piękne widoki zalewu czorsztyńskiego oraz ruin zamków w Niedzicy i w Czorsztynie. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem po jeziorze podczas którego słuchaliśmy historii o powstaniu tutejszych warowni, a także o powstawaniu zapory i całego zalewu.

Po wizycie w Czorsztynie przejechaliśmy autokarem do Sromowiec Niżnych, aby tam na boisku sportowym móc zagrać w piłkę nożną, siatkówkę oraz badmintona. Rozpaliliśmy również grill, aby upiec przywiezione kiełbaski i móc nieco się posilić.

Część z nas udała się również pieszo na słowacką stronę granicy, aby zobaczyć Czerwony Klasztor i rozciągający się stamtąd malowniczy widok na Trzy Korony.

Około godziny 17.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wyjazd ten był formą nagrody dla angażujących się w życie parafii ministrantów, lektorów, dziewczyn z DSMu, dzieci i młodzieży z Koła Caritas, Koła Misyjnego oraz grupy młodzieżowej.