Są takie dni w ciągu roku, które pamiętamy od dziecka. Jednym z takich właśnie dni jest 6 grudnia – dzień liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja – biskupa Miry. Ten dzień to coroczna okazja do nagrodzenia grzecznych dzieci za ich wysiłek pracy nad sobą i docenienia ich zaangażowania w życie naszej parafii.

Do dzieci jak co roku przyszedł św. Mikołaj. W kościele Matki Bożej z Guadalupe pojawił się na zakończenie Mszy świętej roratnie o 16.30, a w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa po roratach o 18.00.

Święty Mikołaj na początku przedstawił się wszystkim zgromadzonym maluchom, a następnie powiedział kilka słów na temat swojego ubioru, aby dzieci zapamiętały, że Mikołaj był biskupem, a więc nosił insygnia biskupie i strój przysługujący biskupowi kościoła katolickiego.

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za przyniesienie pysznych słodyczy i nagród oraz zapraszamy go oczywiście do naszej parafii w przyszłym roku.