W piękne, sobotnie, październikowe popołudnie nastąpił w naszej parafii długo wyczekiwany moment. Kaplica na przysiółku Marek została uroczyście poświęcona przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej Stanisława Salaterskiego. Jest to niewątpliwie ukoronowanie wielomiesięcznych prac, jakie trwały by tak piękna kaplica mogła być miejscem sprawowania Najświętszej Ofiary Jezusa Chrystusa.

Dzień poświęcenia kaplicy stał się świętem dla wszystkich mieszkańców Marku i zgromadzili się bardzo licznie by o godzinie 14.00 rozpocząć modlitwę różańcową. Punktualnie o 15.00 rozpoczęła się Eucharystia połączona z poświęceniem kaplicy p.w. Matki Bożej Niepokalanej, św. Jana Pawła II i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup, a koncelebrowali Ksiądz Proboszcz Stanisław Łątka, ks. Krzysztof Osika, o. Łukasz Kalisz, ks. Dariusz Borek i ks. Mateusz Bogula.

Po zakończonej Mszy świętej miał miejsce wspólny posiłek przygotowany przez mieszkańców Marku, który był okazją do dalszego świętowania ukończenia tego pięknego dzieła wybudowania kaplicy na Bożą chwałę i pożytek ludzi.