Każda pierwsza sobota miesiąca to wyjątkowy dzień w życiu duchowym naszej parafii. Zawsze ten dzień jest przeżywany w duchu wynagrodzenia i zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i grzechy całego świata.

W pierwszą sobotę października przypadało liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i odbyła się procesja różańcowa z kościoła parafialnego do kościoła Matki Bożej z Guadalupe. Dystans jaki dzieli oba to kościoły to blisko 4 kilometry, zatem należało podjąć to wyzwanie i ofiarować trud właśnie Sercu Matki Bożej na wynagrodzenie za wszelkie grzechy i zniewagi.

Całe nabożeństwo rozpoczęło się Mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 16.00, po niej procesja wyruszyła w kierunku Wesołej. Tam dotarliśmy około 18.30 i wówczas rozpoczęła się Msza święta w kościele Matki Bożej z Guadalupe.

Oprócz przewodniej intencji wynagrodzenia Sercu Maryi towarzyszyła nam również intencja wyproszenia wielu łask Bożych dla naszej Ojczyzny. Modliliśmy się za przyczyną św. Andrzeja Boboli o błogosławieństwo Boże dla Polski i zachowanie Jej od wszelkich nieszczęść.