„Człowiek jest powołany do wolności. Nie ma wolności bez odpowiedzialności i umiłowania prawdy. Wolność jest człowiekowi dana i zadana […]. Wolości nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub pozornego”.

W odniesieniu do tych ważnych słów św. Jana Pawła II tak istotna jest modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, aby odzyskana po wielu latach niewoli niepodległość nie została utracona.

Dlatego też modliliśmy podczas Mszy świętych o wszelkie Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny i całego Narodu, prosząc by Bóg zachował Polskę od nieszczęść, katastrof i złego używania wolności. Msza św. w kościele Matki Bożej z Guadalupe została odprawiona o godz. 8.30, a w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10.00. Po Mszy św. w kościele parafialnym przedstawiciele grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych, a także Panie Sołtys naszych miejscowości złożyli wieńce i znicze w miejscu pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w modlitwę w intencji Ojczyzny.