1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dzisiaj również zmiana tajemnic różańcowych. Intencja: Aby Chrystus był głoszony na całym świecie oraz za misje i misjonarzy.
  3. W tym tygodniu:

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

- we wtorek dla klas VII egzamin przed sakramentem bierzmowania; młodzież ze Szkoły Podstawowej z Nowych Żukowic o godz. 14.3o na plebanii, młodzież ze Szkoły Podstawowej z Nowej Jastrząbki we wtorek o godz. 15.oo. Natomiast bierzmowanie dla młodzieży z klas VIII - 7 czerwca w kościele Matki Bożej z Guadalupe o godz. 18.oo.

- w środę święto Nawiedzenia NMP, w tym dniu kończą się nabożeństwa majowe a od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które w kościele parafialnym będą zawsze wieczorem jako, że jest to kościół pod wezwaniem Serca Jezusowego, natomiast na Wesołej poniedziałek, środa i piątek wieczorem a pozostałe dni rano. Zapraszamy

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana

- w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójce Przenajświętszej

- zarazem w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii świętej, próba przed rocznicę Komunii św. dla dzieci z klasy IV:

•  z Nowej Jastrząbki we wtorek o godz. 16.oo
  •  z Nowych Żukowic w wtorek po nabożeństwie wieczornym

Nie będzie organizowanej oddzielnej spowiedzi św. – Dzieci niech przystąpią do spowiedzi w pierwszy piątek.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

a) w Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta o godz. 21.oo, o godz. 20.3o będzie dodatkowa msza św.

b) w Pierwszy Piątek - dodatkowa msza św. o godz. 7.oo w kościele parafialnym, po mszy całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja dla Straży Honorowej NSPJ godzinę przed wieczorną mszą św. Wyjazd do chorych o godz. 8.oo. W pierwszy piątek składka na misje.

- spowiedź w pierwszy piątek na Wesołej od godz. 15.45 i msza św. o godz. 16.3o, natomiast w kościele parafialnym pół godz. przed poranną mszą św. i popołudniu od godz. 17.3o, msza św. o godz. 18.15. Będzie dodatkowo ks. spoza parafii.

c) w Pierwszą Sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie w kościele parafialnym o godz. 16.3o, na Wesołej Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.oo. O poniesienie Figury bardzo prosimy Rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania.

- Grupa Młodzieżowa w piątek po nabożeństwie

- Ministranci i aspiranci z kościoła parafialnego w sobotę o 9.oo

- DSM z kościoła parafialnego o godz. 10.oo

- DSM z Wesołej o godz. 11.15

6. Bardzo prosimy następujące przysiółki o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:

• Kościół parafialny: I – Laski, II – Marek, III – Podkościele, IV – Gołębin
  • Wesoła: I – Kraków, II – Wesoła Centrum, III – Podgórze, IV - Wyręby
  1. Przypominamy o wpłacie ostatniej raty na „Wakacje z Bogiem” w kwocie 380 zł.
  2. Przypominam także o wpłacie 300 euro na pielgrzymkę do Fatimy, można wpłacić od razu całość, łącznie z 70 euro na bilety wstępu.
  3. Kościół Parafialny: Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Bóg zapłać. Prosimy kolejne rodziny do sprzątania na ten tydzień, i tak z rodzin: p. Krystyny Chłopek, p. Agnieszki Kalisz, p. Pawła Starzyk, p. Adama Kuty. Sprzątanie w piątek po wieczornej mszy św.
  4. Kościół MB z Guadalupe: Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Bóg zapłać. Prosimy kolejne rodziny do sprzątania na ten tydzień, i tak z rodzin: p. Renaty Kocoł, p. Marty Witek, p. Anny Kocoł, p. Haliny Wiatr.