1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i o ducha pokuty.
  2. W poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu wynagradzające za grzechy, szczególnie za grzech nienawiści i wojny a zarazem pragniemy  modlić o pokój na świecie, w Polsce a teraz szczególnie na Ukrainie. Dlatego wszystkich zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, i tak:
  • W poniedziałek – adoracja na Wesołej:

- godz. 16.oo – adorację prowadzą Wyręby - zapraszamy na tę godzinę także Wesołą za Mielecką i Koniec

- godz. 17.oo – Msza św.

- godz. 17.45 – adorację prowadzi Kraków - zapraszamy na tę godzinę również Dąbrowę, Podgórze, Wesołą Centrum

• We wtorek – adoracja w kościele parafialnym:

- godz. 16.oo – adorację prowadzi Marek – zapraszamy na tę godzinę również Laski i Gołębin

- godz. 17.oo – msza św.

- godz. 17.45 – adorację prowadzi Górówka – zapraszamy również na tę godzinę Podkościele i Jawornik

W czasie adoracji możliwość spowiedzi św.

1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, rozpoczynamy więc Okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawione:

- w kościele parafialnym o 7.oo, 10.oo i 18.oo

- w kościele M. B. z Guadalupe o 8.3o i 17.oo

Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy. Składka w środę popielcową przeznaczona jest na pomoc dla Ukrainy. W tym dniu obowiązuje post ścisły (obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia do końca życia)

1. W najbliższy piątek na Wesołej Msza św. o godz. 16.3o, po niej Droga Krzyżowa; natomiast w kościele parafialnym o godz. 17.3o Droga Krzyżowa a później Msza św. Drogę Krzyżową poprowadzi kapłan.
  2. W przyszłą niedzielę Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. w kościele parafialnym o godz. 14.oo (o poprowadzenie drogi krzyżowej prosimy p. Józefa Pułę i p. Jerzego Borka); a w kościele M.B. z Guadalupe o godz. 16.oo (o poprowadzenie drogi krzyżowej bardzo prosimy p. Jakuba Marszałek).

- Grupa Młodzieżowa – piątek o godz. 19.oo

- Ministranci z Wesołej – piątek o godz. 15.45

- Ministranci z kościoła parafialnego – sobota godz. 9.oo

- Służba Maryjna z kościoła parafialnego – sobota godz. 10.oo

- Służba Maryjna z Wesołej – sobota godz. 11.15

Pielgrzymka do Fatimy

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, La Salette i innych miejsc bardzo prosimy o wpłatę zaliczki 1500.oo zł. Termin wyjazdu to od 5 do 16 sierpień 2023 (o ten termin się staramy, ale wszystko zależy od ceny samolotu na 16 sierpnia). Jeżeli nie będzie możliwości 16 przylecieć do Polski to drugi termin jest od 8 do 19 sierpnia. W tym tygodniu powinniśmy znać ostateczny termin.

Wpłaty proszę dokonać do przyszłej niedzieli włącznie.