Po zakończeniu roku szkolnego nasza parafia wyruszyła na coroczne Wakacje z Bogiem. Tegoroczny wyjazd był bardzo daleki, bowiem celem było miasteczko Neum położone nad Morzem Adriatyckim w Bośni i Hercegowinie, niedaleko Chorwackiej granicy.

Zaraz po godzinie 4.00 w poniedziałek, po odprawionej Mszy świętej, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w kierunku Słowacji. Po przejechaniu przez terytorium naszych południowych sąsiadów podróżowaliśmy przez Węgry, aż dotarliśmy do Chorwacji. Tam w okolicach Zagrzebia mieliśmy pierwszy nocleg.

We wtorek wyruszyliśmy w dalszą drogę po Chorwacji. Zatrzymaliśmy się w Splicie, by zwiedzić to malowniczo położone portowe miasto. Tam mieliśmy czas zwiedzania z przewodnikiem, Eucharystię oraz czas wolny. Do celu naszej podroży, czyli do Neum, dotarliśmy we wtorek wieczorem.

W następnych dniach wypoczynek odbywał się na hotelowej plaży. Kolejne dni Wakacji z Bogiem mijały bardzo szybko, bo były wypełnione licznymi atrakcjami, m. in. odbyliśmy rejs statkiem po pobliskich zatokach, graliśmy w piłkę wodną nieopodal naszej plaży hotelowej, wieczorem udało się zorganizować dyskotekę dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę 2 lipca  pojechaliśmy, aby zobaczyć piękne i jakże bogate historycznie miasteczko Dubrovnik. Tam, podobnie jak w Splicie, zwiedzaliśmy najważniejsze miejsca z Panią Przewodnik oraz mieliśmy czas wolny.

W kolejnych dniach udało nam się odwiedzić także Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie oraz chorwackie Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Veprić nieopodal Makarskiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom tegorocznych Wakacji z Bogiem, wszystkim Opiekunom, Ratownikom wodnym oraz wszystkim, którzy pojechali i tworzyli niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy za rok na kolejne Wakacje z Bogiem...

cz. I

cz. II