1. W tym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie w obydwu kościołach o godz. 8.oo. Zapraszamy na Eucharystię dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej, dzieci z Przedszkola, zapraszamy Nauczycieli i Rodziców. Po mszy dalsza część w szkole

- w czwartek, pierwszy miesiąca, msza w kościele parafialnym o godz. 20.3o a następnie Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu do 22.oo.

- w piątek Uroczystość Narodzenia NMP główniej patronki diecezji. W tym dniu na mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.

- Akcja Katolicka we wtorek o godz. 19.3o na plebanii

- Ministranci i lektorzy z Wesołej w piątek o godz. 16.15 w salce w kościele

- Ministranci i lektorzy z kościoła parafialnego w sobotę o godz. 9.oo w świetlicy parafialnej

- Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 19.oo w świetlicy parafialnej (bardzo prosimy, aby rodzice przywieźli młodzież na spotkanie i odebrali ją o godz. 21.45). Serdecznie zapraszamy chętną młodzież z obydwu części parafii na to spotkanie.

- Służba Maryjna z kościoła parafialnego w sobotę o godz. 10.oo w świetlicy parafialnej

- Służba Maryjna z Wesołej w sobotę o godz. 11.15 w salce na Wesołej.

1. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka na prace przy naszej świątyni.
  2. Ze względu na to, że na dwudniową wycieczko-pielgrzymkę do Wrocławia i okolic zgłosiło się tylko 20 osób, rezygnujemy z tego wyjazdu, a zrobimy wyjazd tylko jednodniowy 16 września 2023 do Wrocławia zwiedzając stare miasto, ZOO z Afrykarium. Wyjazd byłby o godz. 4.oo a powrót około 23.3o. Koszt 260 zł. Prosimy o zapisy także osoby, które zgłaszały się na dwa dni, aby potwierdzić, że chcą jechać.
  3. Wesoła: Pragnę poinformować, że koszt prac związanych z położeniem na nowo płytek na cokole wieży i inne prace zabezpieczające mur przed przemakaniem wyniosły 3 500,oo zł.
  4. Kościół Parafialny - Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Bóg zapłać. Prosimy kolejne rodziny do sprzątania na ten tydzień i tak z rodzin: p. Marzeny Błyskal, p. Zofii Małek, p. Edwarda Karaś, Wacława Kozioł. Sprzątanie w piątek po mszy św. wieczornej.
  5. Wesoła - Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Bóg zapłać. Prosimy kolejne rodziny do sprzątania na ten tydzień i tak z rodzin: p. Moniki Kiełbasa, p. Urszuli Kiełbasa, p. Danuty Szatko, p. Marii Kuta. Zarazem, bardzo serdecznie dziękujemy p. Stanisławowi Dobosz za zamontowanie nowych reflektorów oświetlających kościół. Bóg zapłać.
  6. Wszystkim obecnym na tej mszy św. życzymy pogody ducha i wielu łask w ciągu całego tygodnia.