Zapewnienie Jezusa zapisane w Ewangelii wg. św. Jana: „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10), Papież Jan Paweł II cytuje już w pierwszych wersetach encykliki poświęconej wartości życia. Przypominał, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”.

Również w naszej parafii przeżywaliśmy Dzień Papieski - jest to zawsze okazja do przypomnienia sobie choćby cząstki nauczania św. Jana Pawła II, jak również do modlitwy za Jego wstawiennictwem w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich rodzin naszej parafii. Zawsze również jest możliwość oddania czci relikwiom Jego krwi obecnym w naszych kościołach.

Zgodnie z wieloletnią już tradycją w naszej parafii po zakończonych Mszach świętych można było nabyć kremówki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera w kształceniu zdolną młodzież z ubogich rodzin oraz na rzecz szkoły prowadzonej przez siostry zakonne w Afryce.

Dziękujemy serdecznie Państwu Jadwidze i Stanisławowi Klonowiczom za upieczenie pysznych kremówek i rozprowadzanie ich po wszystkich Mszach świętych. Dziękujemy również dzieciom i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas w Nowych Żukowicach za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji charytatywnej.