DZIEŃ 1– 07/08.07.2024

Wyjazd z Nowej Jastrząbki – 21.00 w dniu 7.07.2024. PRZEJAZD W STRONE WĘGIER.

DZIEŃ 2 08.07.2024 SKOPJE

Śniadanie. Przejazd do hotelu w SKOPJE. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 09.07.2024 SKOPJE

Śniadanie. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem; dzielnica turecka, cerkiew św. Zbawiciela, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem, Domu Pamięci Teresy z Kalkuty. Msza święta.

Przejazd do Grecji do Thessalonik. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 – 10.07.2024 – TESSALONIKI

Śniadanie. Zwiedzanie TESSALONIK. Miasto związane z Cyrylem i Metodym, którzy są uważani za twórców cyrylicy i mieli wpływ na szerzenie chrześcijaństwa i kultury w regionie. Spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym.

Zobaczymy m.in.: Plac Arystotelesa, Rotundę, Łuk Galeriusza, Białą Wieżę.. Przejazd do Cerkwi św. Demetriusza. Cerkiew św. Demetriusza to imponujący bizantyjski kościół, który jest poświęcony patronowi miasta, świętemu Demetriuszowi, i stanowi ważne miejsce kultu i zabytek historyczny. Następnie Przejazd do Kalambaki. Zakwaterowanie i nocleg

DZIEŃ 5 11.07.2024 METEORY

Śniadanie. Przejazd do METEORÓW – klasztory zawieszone na półkach skalnych. Zwiedzanie Meteorów, to niezapomniane doświadczenie, gdzie możesz podziwiać piękne monastery wznoszące się na wysokich skalnych kolumnach, stanowiące unikatowe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze w Grecji. Zwiedzimy jeden z nich, a w nim cerkiew z XV w. z licznymi freskami i ikonami, muzeum z szatami liturgicznymi, krucyfiksami oraz ręcznie pisanymi Ewangeliami. Przejazd do Kawali. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w Tawernie nad morzem.

DZIEŃ 6 12.07.2024 FILIPPI, KAVALA

Śniadanie. Przejazd do FILIPPI – miejsca ochrzczenia pierwszej Europejki Lidii przez Św. Pawła. Filippi to starożytne miasto w Grecji, znane z ważnych wydarzeń historycznych i zachowanych ruin archeologicznych. Zwiedzanie KAWALI – to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie, gdzie św. Paweł postawił swoją stopę. Wizyta w porcie i na starówce. Czas wolny. Zakwaterowanie w Kavali. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7 – 13.07.2024 – WYPOCZYNEK

Śniadanie. Przejazd na plaże na wypoczynek. Spędzając ten dzień w Kavali, można cieszyć się urokliwymi plażami i klimatem Morza Egejskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 14.07.2024 GÓRA ATHOS

Śniadanie. Przejazd do OURANOPOLIS – rejs wokół Świętej Góry Athos. Góra Athos to półwysep w Grecji, znany jako miejsce skupienia mnichów prawosławnych i jedno z najważniejszych ośrodków monastycyzmu w chrześcijaństwie wschodnim. Rejs zapewnia niezapomniane widoki na wybrzeże Góry Athos i możliwość odkrywania uroku tego pięknego regionu Grecji. Przejazd do hotelu w Thessalonikach. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 – 15.07.2024 – POWRÓT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Belgradzie. W miarę możliwości wieczorny spacer po Belgradzie.

DZIEŃ 10 16.07.2024 PRZEJAZD

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację i Polskę. W drodze powrotnej postój na kolację z winem na terenie Węgier. Dalsza podróż w kierunku Polski.

+ 450 EURO

CENA ZAWIERA:

• przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach ***/****
  • wyżywienie – śniadania, obiadokolacje – wg programu
  • opieka pilota
  • opieka duszpasterska
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • TFG, TFP

CENA NIE ZAWIERA:

OBLIGATORYJNE:

• KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU – 100 EURO